14.02.2019r. - Poczta walentynkowa

Poczta walentynkowa z literaturą w tle
"Prawdziwą przyjaźń poznaję po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć".
Ten i wiele innych cytatów o przyjaźni i miłości przygotowały dzieci naszej szkoły w związku z dniem św. Walentego. Na kilka dni przed akcją, uczniowie z klas 1-8 i oddziałów gimnazjalnych tworzyli walentynki dla wybranych przez siebie osób. Na każdym sercu, oprócz osobistych wyznań, zamieszczali cytaty, aforyzmy, fragmenty wierszy zaczerpnięte z literatury. 14 lutego wszystkie listy zostały dostarczone do adresatów. W roli szkolnych amorków wystąpiły uczennice klasy 5c oraz 3b i 3c oddziałów gimnazjalnych. Oprawą do wyznań uczniowskich było tiulowe drzewko, na którym zawisły serca z cytatami - okazja do zatrzymania się i zadumy. Akcja walentynkowa wzbudziła wiele emocji wśród uczniów i dostarczyła dużo pozytywnych przeżyć. Była również okazją do wspólnej zabawy literackiej.
Organizatorkami akcji były nauczycielki: A. Warzecha-Szymczak i A. Słuszniak - Ziarko