14.04.2014r. Finał "Omnibusa"!

14 kwietnia o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Olkuszu odbył się ostatni etap konkursu "Omnibus" przeznaczonego dla uczniów klas 1 - 3 szkół podstawowych. W finale znalazło się osiemnastu zwycięzców etapu gminnego. Walczyli oni o tytuł "Omnibusa" powiatu olkuskiego, puchary oraz cenne nagrody. Arkusze konkursowe tak jak w poprzednich etapach zawierały 9 zadań sprawdzających wiedzę ogólną z zakresu języka polskiego, matematyki i środowiska przyrodniczego. Po 60 minutach zmagań uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie pt. "Dla Ziemi, dla siebie - zostań przyjacielem przyrody" w wykonaniu uczniów klasy II b pod kierunkiem p. Ewy Rendak - Szczerby i p. Wandy Skóry. W tym czasie powiatowa komisja konkursowa sprawdziła pracę i wyłoniła zwycięzców. Tytuł "Omnibusa" klas pierwszych powiatu olkuskiego zdobyła Julia Cofalik z SP 1 w Bukownie, tytuł "Omnibusa" klas drugich zdobył Bartosz Płonka z SP w Chechle, tytuł "Omnibusa" klas trzecich zdobyła Gabriela Skalniak z SP w Trzyciążu. Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary, które ufundował Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Jacek Osuch.

tekst: p. Barbara Skipiała

"OMNIBUS" - FINAŁ