14.10.2019r. - Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

"Wszystko co wielkie jest wielkie przez serce"

14 października 2019 r. uczniowie i pracownicy obchodzili uroczyście święto, które na trwałe wpisało się w życie społeczności szkolnej. W jesiennych rytmach i scenerii, uczniowie klas 5b, 5c i 5 e "wyśpiewali życzenia, tym, którzą uczą, jak się wspinać na szczyty przeznaczenia". W pięknych słowach polskiej poezji przypomnieli, kto ich "nauczył pierwszych liter" i, kto otworzył im księgę wiedzy. Z uśmiechem wypowiedzieli "dziękuję", oraz, że mimo wszystkich nieporozumień "my cię kochamy profesorze". Optymistycznie życzyli "wiary w dobre sny", a zakończyli przesłaniem, że "świat ma wspaniały smak i trzeba go duszkiem pić".

Uczniowie przygotowali uroczystość z pomocą nauczycieli: Agnieszki Łapaj, Agaty Czerniak, Ewy Hołaj-Dryńskiej, Elżbiety Sigedy, Joanny Jurkiewicz, Gabrieli Leisner

tekst: p.E.Hołaj-Dryńska