23.09.2019r. - Ojcowskim szlakiem po nagrodę
klasa 7b i 7c

23 września uczniowie klas 7b i 7c naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Pieskowej Skały, Ojcowa oraz Skały. W tych niezwykle urokliwych okolicznościach przyrody i barwach rozpoczynającej się jesieni podziwialiśmy widoki Ojcowskiego Parku Narodowego. Pierwszym przystankiem podczas naszej wyprawy był Zamek w Pieskowej Skale, następnie Maczuga Herkulesa, po czym udaliśmy się do Ojcowa, gdzie podziwialiśmy unikalne zabytki ojcowskiej architektury drewnianej. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują: Kapliczka Na Wodzie, Zielony Domek, Bazar Warszawski, Zawiszówka oraz Bazar Lwowski. Dodatkową atrakcją oraz niezwykłym wyzwaniem dla uczestników historyczno - przyrodniczej wycieczki było wzięcie udziału w Konkursie Fotograficznym Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolscedla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs miał charakter ogólnopolski, a jego celem było kształtowanie świadomości obywatelskiej, historycznej oraz religijno-kulturowej dzieci i młodzieży, w oparciu o poznanie obiektów należących do Szlaku Architektury Drewnianej z terenu Województwa Małopolskiego. Konkurs zachęcał również młodzież do odkrywania zabytków architektury i zainteresowanie turystyką oraz historią lokalną i regionalną.
Rozstrzygnięcie konkursu było dla nas zaskakująco pomyślne, gdyż w kategorii szkoła podstawowa, klasy 5–8, uczniowie klasy 7b naszej szkoły otrzymali wyróżnienie (na szczególną uwagę zasługuje praca Karoliny Galickiej).
Nasza wycieczka może stanowić potwierdzenie dobrze znanej tezy, iż łączenie przyjemnego z pożytecznym przynosi najlepsze efekty.