23.10.2019r. - Ślubowanie klas pierwszych

23 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. 78 uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęli naukę w pięciu klasach pierwszych SP Nr 2 w Olkuszu zaprezentowało się przed Dyrekcją szkoły, Gronem Pedagogicznym przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy Olkusz i przede wszystkim przed rodzicami. Recytując wiersze i śpiewając piosenki dzieci wykazały się wiedzą na temat obowiązków ucznia, znajomością zasad obowiązujących w szkole na lekcjach i podczas przerw, w gronie rówieśników. Pokazały też jak wiele wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Było i poważnie, i zabawnie. Po "egzaminie" z wiadomości i umiejętności nastąpiła oficjalna część uroczystości - pasowanie na ucznia. Pan Dyrektor Tomasz Tomsia i Pani Dyrektor Sylwia Konik po wysłuchaniu słów przyrzeczenia, dokonali aktu pasowania i przyjęli pierwszoklasistów w poczet społeczności uczniowskiej. Po zakończeniu uroczystości uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez rodziców a także przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.
Bohaterowie dnia, czyli uczniowie klas Ia, Ib, Ic, Id ,i Ie oraz całą uroczystość przygotowały wychowawczynie i nauczyciele współorganizujący nauczanie w tych klasach.

tekst: p.A.Brzezińska

zdjęcia: p.G.Matyjasik, K.Guzik, A.Gajerska