14.11.2019r. - Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

MITOLOGIA CIĄGLE ŻYWA

Nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej.

14 listopada w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej organizowanej przez Olimpus wzięło udział 28 uczniów naszej szkoły: 24 osoby na poziomie I - z klas IV-VI i 4 osoby na poziomie II - z klas VII-VIII. Zadaniem uczestników było rozwiązanie niełatwego testu, w którym zdobywało się lub traciło punkty. Przygotowanie się do konkursu wymagało dogłębnej lektury "Mitologii" Jana Parandowskiego oraz zapamiętanie wielu niecodziennych nazw, imion i faktów. Olimpiada pozwoliła sprawdzić uczniom swoje możliwości intelektualne.
Dodatkowo dla uczniów biorących udział w Olimpiadzie zorganizowany został cykl zajęć edukacyjno - literackich zatytułowany: Jesteśmy gośćmi na Olimpie. Ich celem było przede wszystkim rozbudzenie wśród młodych ludzi pasji poznania bohaterów, wierzeń i zwyczajów starożytnego świata, kolebki europejskiej cywilizacji. Uczniowie poprzez m. in. prezentacje multimedialne, rebusy, krzyżówki, quizy poszerzali swoją wiedzę w zakresie literatury i kultury mitologicznego świata Greków.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która chętnie uczestniczyła w zajęciach pozalekcyjnych. Spotkania pod hasłem Jesteśmy gośćmi na Olimpie przygotowywane i prowadzone były przez panie Joannę Barzycką i Małgorzatę Kluczewską.
Olimpiady Olimpusu umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym, czego życzymy wszystkim naszym uczestnikom. Teraz czekamy na wyniki. Zapraszamy już dziś do udziału w Olimpiadzie w roku szkolnym 2020/21.
Dziękujemy nauczycielom za wsparcie, a szczególności polonistom, którzy zmotywowali swoich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

tekst i zdjęcia:J.Barzycka, M.Kluczewska