18.12.2019r. - Warsztaty bożonarodzeniowe klasy IIIc i IIId

18 grudnia, tuż przed świętami uczniowie z klas: 3c, 3d oraz 6b odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne "Huzar" w miejscowości Kuźniczka. Celem wyjazdu był udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Gospodarze z życzliwością przyjęli nas pod swój dach. Opowiadali o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Pokazywali ciekawe eksponaty świąteczne z przeszłości. Piekli opłatki z wykorzystaniem starodawnych narzędzi i demonstrowali wykonywanie świec oraz odlewów figurek z pszczelego wosku. Uczniowie chętnie próbowali wypieków i z zaangażowaniem wykonywali stroiki świąteczne. Ponieważ pogoda, jak na tę porę roku była cudowna, udało nam się skorzystać z atrakcji gospodarstwa, jaką była przejażdżka konna.
Wszyscy uznaliśmy wyjazd za bardzo udany.

tekst: p.D.Gołąbek