27.11.2019r. - Klasa IIIa na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

27.11.2019 roku uczniowie z klasy IIIa wzięli udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - w Turnieju Gier i Zabaw "Mały Mistrz" w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu. Organizatorami zawodów byli Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W turnieju rywalizowali uczniowie klas III z szkół podstawowych z Miasta i Gminy Olkusz. Drużyny przystąpił do rywalizacji o jak najlepsze wyniki w 12-tu sportowych konkurencjach takich jak: tor przeszkód, rzuty piłką lekarską, slalom z piłką koszykową, sztafeta z dwiema szarfami czy skoki na skakance. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu.

tekst: p.J.Soczówka