13.11.2019r. - Klasa IIIa - w hali MOSiR

13.11.2019r. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w Dniu Sportowych Talentów. Z inicjatywy trzech klubów reprezentujących trzy dyscypliny, uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Olkusz wzięli udział w testach sprawnościowych. Olkuski Klub Sportowy Słowik, Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz oraz Ludowy Klub Sportowy Kłos Olkusz połączyły siły, w hali MOSiR w Olkuszu i przeprowadziły premierową edycję Dnia Sportowych Talentów. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję, aby pod czujnym okiem trenerów spróbować swoich sił w trzech różnych dyscyplinach - piłce nożnej, ręcznej oraz tenisie stołowym. Była to innowatorska lekcja wychowania fizycznego, która przyniosła ze sobą dodatkowo mini testy sprawnościowe w skoku w dal, torze przeszkód, slalomie z piłką i biegu na krótkich dystansach. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz klubowe gadżety. Do wyróżniających się osób powędrowały również zaproszenia na bezpłatne miesięczne zajęcia.

tekst: p.J.Soczówka