15.04.2014r. Lekcja przyrody na żywo

15 kwietnia 2014r. uczniowie klas 4-6 naszej szkoły zostali zaproszeni na lekcję poświęconą gadom. Zajęcia z przyrodą na żywo poprowadziła pedagog oraz serpentolog - pani Magdalena Bruzda.
W trakcie programu zostały obalone mity dotyczące gadów i przełamane stereotypy na ich temat. Poprzez prezentację żywych okazów takich jak: boa tęczowy, pyton tygrysi-albinos, wąż smugooki starano się rozwinąć zainteresowania przyrodnicze oraz postawy badawcze u uczniów, którzy mieli okazję przyjrzeć się zwierzakom z bliska, a także ich dotknąć. Mogli także udokumentować spotkanie z wężami w formie zdjęć fotograficznych.
Spotkanie zorganizowały nauczycielki przyrody: D. Stach i M. Karcz-Rogóż - autorki tekstu i zdjęć.