30.05.2014r.- "Dzień Dziecka"

Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu odbyło się przedstawienie z Okazji Dnia Dziecka. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że aktorami byli nauczyciele. Pomysłodawczynią takiej formy spędzenia święta wszystkich dzieci w szkole jest pani M.Indyka. Większość nauczycieli chcąc sprawić swoim wychowankom niespodziankę, już po raz czwarty wcieliła się w postacie z bajek. W odpowiedni klimat, aby zminimalizować tremę i stres nauczycieli wprowadziła wszystkich piosenka pt. " Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu Mai Wróblewskiej z kl. II"a" i Sary Zalewskiej z klasy I"c". Po piosence na scenie pojawiły się barwne postacie - nie polonistka p. A. Kowal lecz Pani Słowikowa, nie nauczyciel j.angielskiego p. P. Dąbrowa, a spóźniony Pan Słowik. W role innych ptaków z lasu wcielili się pp. A.Witecka, J.Nowosińska. J.Kubok.
Narratorem była p. M.Świda - Obrycka. Aby dodać otuchy kolejnym wykonawcom Łukasz Kulka z kl. II "b" zaśpiewał piosenkę pt. "Fantazja". Po kilku taktach wyśpiewanego refrenu "…bo fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego…" na scenie pojawili się główni bohaterowie wiersza Jana Brzechwy - pt."Grzyby". Na wojnę z muchami król grzybów - borowik / p. M.Indyka/ chciał wysłać armię grzybów leśnych /pp. U.Baran, A.Łuszczak, W.Skóra, B.Skipiała, D.Stach. E.Sroka, A.Kania, E.Sarecka, J.Soczówka, M.Wąsiel, A.Brzezińska, M.Osuch, G.Matyjasik/,lecz te nie wykonały rozkazu. Wojnę z muchami /pp. M.Kulig - Bąk, M.Piątek-Marcinkowska, K.Kołacz, M.Kaczmarczyk/ wygrały piękne muchomory /pp. A.Czerniak, S.Konik, A.Skokoń/. Nauczyciele zadbali o to, aby było kolorowo, ładnie i oczywiście śmiesznie. Przygotowali więc barwne stroje oraz przepiękną scenografię. Niezwykła i zaskakująca była gra aktorska, niektórzy odkryli w sobie wielki talent. Największe brawa otrzymał Pan Słowik. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę pt. " Wszystkie dzieci nasze są". Takie przedstawienia, gorąco przyjęte przez uczniów będą już zapewne tradycją tej szkoły. Trzeba dodać, że nie tylko dzieci były zachwycone, nauczyciele także świetnie się bawili i byli z siebie dumni bo…"Gdzieś w każdym z nas jest dziecka ślad, małe szczęścia i ich smak".

tekst: Barbara Skipiała

"Dzień Dziecka"