24.06.2014r. Wycieczka do Ojcowa klas IIc i IId

Dnia 24. 06. 2014 roku dzieci z klas IIc i IId wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Pieskowej Skały i Ojcowa.
Już od początku trwania podróży Pan Przewodnik raczył wszystkich ciekawostkami i legendami dotyczącymi wybranych punktów wycieczki. Zwiedzanie zaczęło się od Zamku w Pieskowej Skale, a potem wszyscy turystycznym szlakiem przeszli pod sławną już Maczugę Herkulesa. W Ojcowie dzieciaki mogły spożywać prowiant na wysokim poziomie - po uprzednim wdrapaniu się na skałę Grubego Janka, skąd rozciągał się przepiękny widok na panoramę okolicy. Kolejnym punktem wycieczki była Jaskinia Ciemna - pradawne domostwo neardentalczyków, które zostało odkryte przez naszych archeologów.
Jeden ze szlaków ojcowskich, którym zdążała wycieczka, zaprowadził dzieci pod Bramę Krakowską i w okolice "kontrowersyjnych" Skał Panieńskich. Po drodze Pan Przewodnik pokazywał milusińskim faunę i florę Ojcowskiego Parku Narodowego - nielada atrakcją był spotkany na drodze żuk gnojownik wylegujący się na słońcu.
Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w Muzeum Przyrodniczym, w którym grupa mogła zapoznać się z działaniami matki natury kształtującej współczesny wygląd Doliny Prądnika.
Dzięki pięknej pogodzie ciekawej choć wyczerpującej trasie i zaangażowaniu Pana Przewodnika, podróż w ten zakątek jury krakowsko-częstochowskiej pozwoliła na zdobycie ciekawej wiedzy, walki z własnymi słabościami i chęć powrotu w te urokliwe miejsca.

tekst: D.Kowalczyk

"Ojców 2014"