29.09.2013r. Rajd Górski - Równica 2013

Dnia 20.09.2013 roku Szkolne Koło Turystyczno - Krajoznawcze przy Szkole Podstawowej Nr 2, wraz z przewodnikami turystycznymi, opiekunami oraz wszystkimi szkołami z powiatu olkuskiego wyruszyło na Rajd Górski po Beskidzie Śląskim. Celem wędrówki małych turystów była Równica (885 m).
25 uczestników pod opieką M. Piątek - Marcinkowskiej, E. Sareckiej, A. Czerniak wyruszyło o godz. 7:00 do Ustronia, a następnie zdobyło Równicę, pobijając tym rekord w ilości uczestników którzy jednocześnie zdobyli szczyt (588). Mali turyści pokonali radośnie trasę na Równicę i z powrotem, a w trakcie drogi odbywało się wielkie grzybobranie. Do Olkusza wróciliśmy około godz. 19, zmęczeni, ale dumni i zadowoleni z pięknej pogody i swojej kondycji.
Do zobaczenia za rok na kolejnym Rajdzie Górskim.

tekst i zdjęcia: Ewa Sarecka