07.10.2014r. Rajd - Ojcowski Park Narodowy

Dnia 7 października 2014 roku odbył się rajd Ojcowska Złota Jesień. Razem z nami szli uczniowie z Bolesławia, Podlipia, Krzykawy i Olkusza. Pokonaliśmy około 8km idąc szlakami: żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Atrakcyjny pod względem widokowym szlak prowadził z Murowni, a następnie ostro skręcał w górę na Wzgórze Okopy ze śladami wałów ziemnych. Dalej szlak prowadził szczytami Góry Koronnej do Jaskini Ciemnej i schodził do dna Doliny Prądnika i wracał do Ojcowa. Ciekawymi obiektami na szlaku były także: Igła Deotymy, kaplica "Na Wodzie", Brama Krakowska, ruiny zamku w Ojcowie.
Czas umiliła nam piękna, słoneczna pogoda i liście szeleszczące pod nogami.
Po kilkugodzinnym marszu był dłuższy postój, gdzie mogliśmy odpocząć i powygrzewać się na słońcu.
W rajdzie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Danuty Stach, Urszuli Baran, Anny Brzezińskiej i przewodnika pana Henryka Witeckiego.

tekst: p.Danuta Stach

"Marsz wśród pięknych krajobrazów"