23.10.2014r. Targi Książki w Krakowie

"Myślenie zawsze zaczyna się od czytania"
- motto XVIII Targów Książki w Krakowie

23 października 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu wzięli udział w XVIII Targach Książki w Krakowie. Wyjazd na tę międzynarodową, największą w Polsce imprezę wydawniczą i księgarską jest naszą coroczną tradycją. Na targach prezentowało się blisko 700 wystawców z 20 krajów.
Uczniowie mieli okazję spotkania się z zaproszonymi gośćmi (pisarzami, dziennikarzami i innymi ludźmi kultury i nauki). Zapoznaliśmy się z najnowszymi ofertami wydawniczymi. Stoiska przyciągały wzrok różnorodnością pomysłów i barw, bogatą ofertą nowości, a także znanych już książek w nowej odsłonie. Nie sposób było obejrzeć wszystkiego, ale niektóre wydawnictwa szczególnie zwracały naszą uwagę, na przykład te z ekskluzywnymi książkami czy baśniowymi postaciami, np. Gandalfa.
Były również zajęcia organizowane przez Teatr "Groteska", kurs składania orgiami, warsztaty plastyczne, testy sprawdzające z języka angielskiego i hiszpańskiego, turniej gier logicznych, pokaz żonglerki, warsztaty muzyczne oraz inne. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach.
Ponadto skorzystaliśmy z promocji i dokonaliśmy zakupów książek w bardzo atrakcyjnych cenach - każdy według własnych zainteresowań.
"Nie czytamy? To skąd tyle ludzi na Targach Książki? (60 tysięcy odwiedzających). Targi Książki w Krakowie to ważne święto kulturalne, literackie i wydawnicze. Zrozumie je tylko ten, kto uczestniczy w nim osobiście. Nie zapomni tego wyjątkowego klimatu.
My, bibliotekarze, jesteśmy orędownikami czytelnictwa, dlatego zapraszamy nie tylko na targi, ale także do grona miłośników książek.

tekst i zdjęcia:Małgorzata Kluczewska i Agnieszka Warzecha-Szymczak