21.11.2014r. Andrzejkowy maraton

Nocny maraton w naszej szkole!
W piątek, 21 listopada w naszej szkole odbył się kolejny nocny andrzejkowy maraton przyrodniczy zorganizowany przez opiekunów szkolnego koła Ligii Ochrony Przyrody - p. Marię Michalik, p. Jadwigę Soczówkę i p. Dagmarę Gołąbek. W tym roku w spotkaniu uczestniczyli najmłodsi uczniowie Dwójki - z klas pierwszych oraz dzieci z klasy drugiej. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu multimedialnego i rozmowy na temat zwierząt hodowanych w gospodarstwie domowym. Potem uczniowie rozwiązywali przyrodnicze zagadki, rebusy, wycinali i układali puzzle oraz malowali obrazki. Pierwszaki rozpoznawały odgłosy zwierząt i poszukiwały w tajemnej ciemnej sali ukrytych ilustracji. Dzieci z radością dzieliły się wrażeniami podczas wspólnego ucztowania. Nikt nie odmówił kawałka pizzy i smakołyków. Wszystkim dopisywał humor, zwłaszcza w sali wróżb, gdzie drugoklasiści przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów tradycyjne andrzejkowe przepowiednie.
Nikomu nie zabrakło sił na tańce i podskoki w rytm dyskotekowej muzyki. Niestety, część dzieciaków musiała wrócić na noc do domu. Odchodziły z żalem i zgodnie przyznały, że w następnym roku zostaną do rana. Pozostali ułożyli się w śpiworach i rozpoczął się maraton bajkowy. Uczniowie pełni wrażeń, ale bardzo zmęczeni, szybko zasnęli.
Wczesnym rankiem zjawili się zatroskani rodzice i odebrali swoje pociechy. Dzieciaki były zachwycone i już zapowiedziały swój udział w przyszłorocznym maratonie.

tekst: p.Marta Marszałek

"Nocą w szkole"