12.12.2014r.- XVI Miejsko - Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Kolędowanie w Dwójce!

To już szesnasty raz w grudniu w naszej szkole rozbrzmiały piękne kolędy i pastorałki wyśpiewane przez uczniów z miasta i gminy Olkusz. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Miejsko - Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.
W tym roku w konkursie wzięło udział aż 171 uczestników w 3 kategoriach: solista, duet wokalny i zespół. Profesjonalne jury przysłuchiwało się wykonaniom różnorodnych - mniej lub bardziej znanych - kolęd oraz pastorałek. Konkurs zgromadził liczną publiczność, która gromkimi brawami wspierała młodych artystów. Wykonane utwory sprawiły, że wszyscy mogli poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Młodzi muzykanci byli bardzo dobrze przygotowani i nie było łatwo przyznać honorowe miejsca. Najwięcej trudności sprawiło Komisji wybranie najlepszych zespołów z klas IV-VI. Uczniowie naszej szkoły dzielnie dotrzymywali kroku innym - zgodnie 3 miejsce wyśpiewali: duet wokalny - Oliwia Kotas i Martyna Łaskawiec - z klasy 3d (opiekun: p. Grażyna Matyjasik), zespół wokalny uczniów z klas IV-VI oraz solista Paweł Kamiński (klasa 6a). Uczniów z klas IV-VI przygotowała p. Urszula Baran.
Pani Dyrektor Elżbieta Lis wręczyła uczniom oraz ich opiekunom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Organizatorami konkursu były panie: Agnieszka Słuszniak-Ziarko, Małgorzata Osuch, Edyta Kwiecień i Marta Marszałek.

tekst i zdjęcia:p.M. Marszałek