14.10.2013r. Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w iście rajsko-piekielnym klimacie. Uczniowie pod opieką opiekunek koła teatralnego - pań Doroty Kowalczyk, Magdy Piątek -Marcinkowskiej oraz Agnieszki Warzechy - Szymczyk - zaprezentowali inscenizację opowiadającą historię narodzin pierwszego nauczyciela, która zaczęła się roczną praktyką w szkole niebiańskiej, przez piekielną (obie zakończyły się zwolnieniem, bo uczniowie byli zbyt (nie)grzeczni), a zakończyła się przydziałem z Urzędu Pracy do szkoły ziemskiej - olkuskiej. Klimatu dodawała nastrojowa i potępieńcza muzyka. Śmiech na sali wywołało zakończenie przedstawienia - pocieszenie dla załamanej nauczycielki, którą pociesza Bóg słowami: "Może w tym roku jeszcze nie zabiorą wam trzynastki".
Całość uzupełniły piosenki w wykonaniu szkolnego chórku adresowane imiennie do poszczególnych nauczycieli oraz piękne życzenia do naszych pedagogów, w których nie zabrakło nawiązania do przedstawienia - godziwej emerytury.
Uroczyste spotkanie zakończył Dyrektor Tomasz Tomsia, który wraz Dyrektor Elżbietą Lis wręczył nagrody dla nauczycieli.

tekst: p. Aldona Kowal - Czyż

Dzień Edukacji Narodowej 2013