21 - 22.01.2015r.- Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Stałą już tradycją naszej Dwójki, wpisaną w repertuar imprez szkolnych, są styczniowe spotkania z Babciami i Dziadkami, które przygotowują klasy I - III. Program artystyczny jest bardzo bogaty. Oprócz wierszy, piosenek, tańców, są przedstawienia, w których dzieci prezentują swoje zdolności aktorskie.
I właśnie pięknym spektaklem to święto uczcili uczniowie klasy 1a. Dziadkowie i Babcie mogli, dzięki swoim wnukom oraz wychowawczyni klasy p. Jadwidze Soczówce, przenieść się w baśniowy świat Czerwonego Kapturka. Mali aktorzy wdzięcznie wcielili się w odgrywane postacie - wierszem i piosenką dzieci przypomniały historię najbardziej znanej baśniowej wnuczki i jej babci. Piękne stroje i scenografia uzupełniły całość inscenizacji.
Po przedstawieniu Babcie i Dziadziusiowie wysłuchali życzeń oraz obejrzeli współczesne pokazy tańców. Na koniec otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki. Miłym dodatkiem do spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
" Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba.
Babcia, mama, wnuczka inaczej się nie da.
Dziś Wam dziękujemy nasi przyjaciele,
Tobie Babciu, Dziadku - pomyślności wiele."

tekst i zdjęcia:p.M. Marszałek