03.02.2015r.- Miejsko - Gminny Konkurs Języka Polskiego "Aby język giętki…"

Mistrzynie giętkiego języka!

3 lutego 2015r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu odbył się 14. finał miejsko - gminnego konkursu języka polskiego "Aby język giętki…". Drużyna z naszej szkoły, którą tworzyły uczennice szóstych klas - Julia Chochół (kl.6b), Julia Gwiazdoń (kl.6a) i Anna Kluczewska (kl.6a), brawurowo wywalczyła tytuł wicemistrza, zajmując w konkursie II miejsce. Zaledwie jeden punkt więcej zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kosmolowie, zaś za nami na podium stanęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie.
Nasze szóstoklasistki musiały wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ortografii, interpunkcji oraz ponadprogramową znajomością fleksji. Ponadto oceniano umiejętność odczytywania tekstu poetyckiego i rozumienia trudnych związków frazeologicznych. W ostatnim konkursowym zadaniu dziewczyny zaprezentowały umiejętności krasomówcze.
Szóstoklasistki długo pracowały na swój sukces. Uczennice od czwartej klasy regularnie uczęszczały na zajęcia Koła polonistycznego prowadzone przez p. Martę Marszałek

tekst i zdjęcia:p.M. Marszałek