15.04.2015r - FINAŁ XIII EDYCJI "OMNIBUSA"

W środę 15 kwietnia o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu odbył się finał XIII edycji Powiatowego Konkursu "OMNIBUS", przeznaczonego dla uczniów klas I - III.
Do pierwszego etapu, który odbył się w lutym przystąpiło ponad kilkuset uczniów z trzydziestu siedmiu szkół powiatu olkuskiego. Spośród nich wyłoniono 108 uczestników, którzy walczyli na etapie miejsko - gminnym o udział w finale. Najlepszych osiemnastu uczniów zmagało się z zadaniami o najwyższym stopniu trudności, aby zdobyć tytuł "OMNIBUSA POWIATU OLKUSKIEGO."
OMNIBUSEM POWIATU OLKUSKIEGO KLAS I został SŁAWOMIR BORÓWKA ze Szkoły Podstawowej w Zadrożu.
II miejsce zajęła Nadia Migdał z SP nr I w Bukownie
III miejsce zajęła Aleksandra Trepka z SP w Braciejówce
IV miejsce zajęła Iga Rak z SP w Laskach
V miejsce zajęła Maja Rak z SP w Kluczach
VI miejsce zajęła Klaudia Dybich z SP w Gołaczewach
OMNIBUSEM POWIATU OLKUSKIEGO KLAS II został KRZYSZTOF KULIG ze Szkoły Podstawowej w Sienicznie.
II miejsce zajęła Julia Cofalik z SP nr 1 w Bukownie
III miejsce zajął Stanisław Prychodko z SP w Krzykawie
IV miejsce zajęła Klaudia Furman z SP nr 2 w Wolbromiu
V miejsce zajęła Martyna Domagała z SP w Zadrożu
VI miejsce zajął Bartosz Chmiest z SP w Jaroszowcu
OMNIBUSEM POWIATU OLKUSKIEGO KLAS III została MAGDALENA URBAŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie.
II miejsce zajął Bartłomiej Turski z SP nr 4 w Olkuszu
III miejsce zajęła Julia Dziuba z SP nr 1 w Wolbromiu
IV miejsce zajęła Izabela Żerdka z SP w Jangrocie
V miejsce zajęła Małgorzata Warwas z SP w Bolesławiu
VI miejsce zajął Bartosz Płonka z SP w Chechle
Dzięki sponsorom, którzy od lat wspierają organizatorów konkursu, zwycięzcy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali puchary oraz cenne nagrody. Nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Barbara Skipiała, Ewa Rendak - Szczerba, Małgorzata Osuch, Anna Brzezińska i Joanna Kosmala. Dyrekcja SP 2 oraz organizatorzy składają podziękowania sponsorom, a także wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich opiekunom. Gratulujemy laureatom. Zapraszamy do wzięcia udziału za rok.

tekst i zdjęcia: Barbara Skipiała