12.10.2013r. Rajd na zakończenie sezonu turystycznego

Żegnając sezon turystyczny uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z  kolegami z innych szkół uczestniczyli w rajdzie po Ojcowskim Parku Narodowym. Młodzi turyści pod opieką nauczycieli: Danuty Stach i Dagmary Gołąbek oraz przewodników z Klubu Ilkussia przeszli przepiękną o tej porze roku Doliną Sąspowską i Doliną Prądnika. Pokonali trasę 8 km z Sąspowa do Ojcowa. Poranne mgły wypełniające doliny przypomniały, że nadchodzi jesień ze swoimi krótkimi, pochmurnymi i dżdżystymi dniami. Ale około południa, gdy słońce rozgrzało powietrze i mgły ustąpiły, oczom uczestników ukazały się kolorowe czerwono-żółto-brązowe zbocza Doliny Prądnika. Rajd odbył się 12 października 2013 r. w sobotę, w piękny dzień polskiej złotej jesieni.

tekst i zdjęcia: p. Danuta Stach