15.04.2015r.-Wycieczka po Olkuszu

Poznajemy, przybliżamy, zwiedzamy Olkusz

Dnia 15. 04. 2015 r. grupa uczniów z klas III-VI w ramach przygotowania do konkursu "Olkusz moje miasto" wybrała się na wycieczkę po Olkuszu z inicjatywy p. Danuty Stach.
Pod przewodnictwem Henryka Witeckiego dzieci zapoznały się z  historią miejscowości, obejrzały "skarby" architektury olkuskiej (m. in. Kościół p.w. Św. Andrzeja, kamienice, fragmenty murów obronnych); poznały również sylwetki budowniczych i bohaterów, którzy wpisali się w dzieje "srebrnego grodu".
Pan przewodnik zajmująco opowiadał o dawnych i całkiem nowych wydarzeniach, nie skąpiąc przy tym ciekawostek i anegdot związanych z Olkuszem. Dzięki temu wycieczka była atrakcyjna i pouczająca, a uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali opowieści o losach swojego rodzinnego miasta.

zdjęcia i tekst: p.Danuta Stach