15/17.04.2015r.-Teatrzyk szkolny "Świetliki"

15 oraz 17 kwietnia 2015r. teatrzyk szkolny ŚWIETLIKI zaprezentował w szkole przedstawienie pt. "Balladyna - powtórki z lekturki". Spektakl obejrzeli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych oraz dzieci z konkursu "Omnibus" a także nauczyciele.
"Balladyna - powtórki z lekturki" to dowcipna interpretacja znanej lektury szkolnej, napisana przez Urszulę Wójcik z kabaretu "Szpila". Przybyłym na przedstawienie podobała się zarówno gra uczniów - aktorów jak i niekonwencjonalne i humorystyczne podejście do tematu (rapujący Grabiec, pustelnik z tabletem, Kirkor posiadający Cadillaka czy Balladyna, która woli kupić maliny na skupie niż je zbierać).
Przedstawienie zostało zaprezentowane na XV Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Szkole Podstawowej Nr 3 w Olkuszu.
Kołem teatralnym opiekują się nauczycielki:
A. Warzecha-Szymczak, M. Kaczmarczyk, A. Słuszniak-Ziarko.

tekst i zdjęcia:p.A.Warzecha-Szymczak