27.05.2015r.-Spotkanie z grupą Capoeira Camangula

BRAZYLIJSKA SZTUKA WALKI DLA KAŻDEGO!

27 maja 2015 r. odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym XIII już Spotkanie Regionalne, na które zapraszamy ciekawe osobowości naszego miasta i okolic.
Tym razem zaprosiliśmy Grupę Capoeira Camangula, która przybliżyła naszej młodzieży tajniki sztuki walki capoeira, która jest połączeniem brazylijskiej sztuki walki, akrobatyki, elementów tańca, rytmu i muzyki. Obejrzeliśmy ciekawy pokaz z aktywnym i zabawnym udziałem uczniów naszej szkoły. Po występie instruktor Boca (bo każdy z członków grupy ma swój pseudonim) opowiedział wszystkim zebranym o swoim zespole Capoeira oraz historii powstania tej sztuki walki. Uświadamiał uczniom, że trening przez zabawę to doskonały sposób na prawidłowy rozwój fizyczny a ogólnorozwojowe ćwiczenia wprowadzają elementy dyscypliny, samokontroli oraz współdziałania w grupie. Jest to również idealne uzupełnienie zajęć szkolnych. Nasi goście zachęcali do nauki capoeiry, a przez to ciekawego spędzania wolnego czasu.
Organizatorami spotkania były panie: M. Kluczewska, D.Kowalczyk, A. Warzecha-Szymczak, D. Stach.

tekst i zdjęcia:p.A.Warzecha-Szymczak

"Capoeira"