25.10.2013r. Ślubowanie klas pierwszych

25 października odbyło się w naszej szkole uroczyste "Ślubowanie" klas pierwszych. W piątek na godzinę 17.00 licznie przybyli zaproszeni goście: Dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz rodziny uczniów.
Na początek "mali artyści" z udziałem kolegów ze starszych klas zaprezentowali program artystyczny. Następnie, zgodnie z tradycją, odbyło się pasowanie na ucznia. Po przyjęciu dzieci w poczet społeczności uczniowskiej, wszystkie klasy wraz z wychowawcami wzięły udział w fotografowaniu. Nad całością uroczystości opiekę sprawowały: p. Małgorzata Osuch - klasa I "a", p. Katarzyna Kołacz i p. Teresa Guzy - klasa I "b", p. Dagmara Gołąbek i p. Renata Baran - klasa I "c" oraz p. Mirosława Indyka - klasa I "d".
Zwieńczeniem wieczoru był poczęstunek w salach i prezenty, które w tym roku szkolnym uczniowie otrzymali również od Burmistrza Miasta i Gminy w Olkuszu.
Uroczystość "Ślubowania", na której poruszone były wartości takie jak: mądrość, cierpliwość, pracowitość, odwaga i przyjaźń, a także treści, traktujące o przełamywaniu lęków i zdobywaniu wiedzy, zakończyła okres adaptacyjny dzieci i rodziców w nowym środowisku.

tekst: p.D.Gołąbek

Ślubowanie klas I 2013