01.10.2015r - Jesienny rajd szkolny

1 października odbył się coroczny rajd. Tym razem aż na trzech trasach. Najkrótszy szlak - na Kruczą Górę - przypadł klasom pierwszym ze względu na dużą grupę sześciolatków. Taka delikatna zaprawa na przyszłość i okazja do poznania najbliższej okolicy.
Uczniowie klas drugich i trzecich przemierzali szlak z Osiedla Słowiki do Rabsztyna. Na miejscu kolejne klasy zwiedzały "Chatę Kocjana", zapoznając się z rodzimą historią.
Najstarsi mieli do przejścia najdłuższą trasę, wiodącą z Osieka do Osiedla Młodych. Świetna pogoda, ciekawe trasy i młodzi duchem, choć niekoniecznie ciałem, uczestnicy. Czego chcieć więcej? Nic dziwnego, że humory dopisywały i nikt się nie skarżył, a odpoczynki nie były spowodowane zmęczeniem, tylko chęcią przedłużenia przygody.
Nie było powodu do pośpiechu. Chyba że ktoś zgłodniał. Na młodsze grupy czekały pieczone ziemniaki, które na łonie natury smakowały wyjątkowo. Starsi zdążyli na obiad w szkole. Do zobaczenia za rok!

tekt: p. Jerzy Kubok

Rajd szkolny