30.09.2021 Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

Uff... pierwszaki mogą odetchnąć z ulgą, są już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jarosława Iwaszkiewicza w Olkuszu.
Ponad 150 dzieci z klas: 1a (wych.Barbara Skipiała), 1b ( wych.Renata Baran, n-l współorganizujący Magdalena Muszalska), 1c (wych.Ewelina Osak, n-l współorganizujący Agnieszka Mazur) i 1d (wych.Agnieszka Nocoń) pod przewodnictwem swoich nauczycieli, przygotowało występ artystyczny, w którym wykazało się znajomością języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, przepisów ruchu drogowego oraz podstawowymi informacjami o naszej Ojczyznie. Ponadto uczniowie swą werwą zachęcali publiczność do wspólnego śpiewania. Dzięki symbolicznemu gestowi pasowania ołówkiem, uczynionym przez panią dyrektor Sylwię Konik i pana dyrektora Andrzeja Banysia, młodzi adepci wiedzy weszli w poczet braci uczniowskiej. W akcie ślubowania obiecali uczyć się pilnie, zachowywać godnie, dbać o dobre imię szkoły, szanować symbole szkolne i narodowe oraz nieść pomoc słabszym i potrzebującym.
Aby uczcić ten niezwykły dzień, dzieci dostały wspaniałe birety, medale, rogi obfitości i pamiątkowe dyplomy a także upominki od włodarza Srebrnego Grodu - pana burmistrza Romana Piaśnika.
Pierwszaki mogły poświętować w swoich salach przy słodkim poczęstunku zorganizowanym przez klasową Radę Rodziców. Całość uwieńczyła profesjonalna sesja fotograficzna wykonana przez rodziców ucznia klasy 1d.
Przybyłym gościom i rodzicom składamy serdeczne podziękowania za obecność na uroczystości i zaangażowanie, a pierwszoklasistom życzymy dobrego pobytu w naszej szkole i wielu sukcesów w nauce. Niech słowa pani dyrektor Sylwii Konik, będące cytatem Izaaka Newtona, że to "Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean" pozwolą uczniom naszej szkoły wypłynąć i rozsmakować się w zdobywanej każdego dnia wiedzy.
Opracowała: A. Mazur