8.04.2022r. - Pokaz astronomiczny dla klas I i II w Mobilnym Planetarium "Orbitek"

W dniu 08.04.2022r. w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium "Orbitek". Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie klas I-II podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Na zakończenie pokazu uczniowie obejrzeli pierwsze lądowanie na księżycu statku Apollo 11. Mogli również zobaczyć wynik eksperymentu Galileusza, który został wykonany na Księżycu podczas misji Apollo 15, gdzie David Scott, jednocześnie puścił z rąk ciężki młotek i lekkie pióro. Oba przedmioty spadły równocześnie dotykając księżyca. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.

opracowała: A.Nocoń