11.11.2022r. - POCIĄG DO WOLNOŚCI

Olkuska "Dwójka" świętowała dziś uroczyście 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież w towarzystwie bohaterów narodowych odbyła krótką podróż pociągiem od stacji Niewola do stacji Wolność. Po drodze pociąg zatrzymywał się na stacjach Powstania czy I Wojna. Uczniowie dowiedzieli się, jak cenną wartością jest wolność i jak trudną walkę stoczyli nasi przodkowie, by ją odzyskać po 123 latach niewoli. Występy artystów uświetniła zachwycająca oprawa muzyczna.
Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: 6a, 6b, 4a, 4e i 8b pod opieką nauczycielek: Elżbiety Bednarz i Barbary Staniszewskiej, część muzyczną zaaranżowała pani Elżbieta Sigeda, a wspaniałą scenografię przygotowały panie Joanna Jurkiewicz i Gabriela Leisner.
Występ bardzo się podobał społeczności szkolnej i został nagrodzony gromkimi brawami. Na pewno rozbudził on w młodych odbiorcach uczucia patriotyczne i mnóstwo pozytywnych emocji.