20.10.2022r - ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 20 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Olkuszu odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.
Właśnie wtedy 75 uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęli naukę w klasach pierwszych naszej szkoły zaprezentowało przed Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym, przedstawicielem prasy i przede wszystkim przed rodzicami przygotowany na tę uroczystość program artystyczny. W recytowanych tekstach i wyśpiewanych piosenkach dzieci pokazały, jak dużo już wiedzą na temat zasad obowiązujących w szkole zarówno na lekcjach jak i podczas przerw, że znają obowiązki ucznia i wiedzą jak należy zachowywać się w gronie rówieśników. Zadziwiły też, jak wiele wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Mimo ogromnej tremy pierwszoklasiści dali z siebie wszystko i udowodnili, że zasługują na miano "stuprocentowych pierwszaków". Było i poważnie, i zabawnie. Po "egzaminie" z wiadomości i umiejętności nastąpiła oficjalna część uroczystości - pasowanie na ucznia. Pan Dyrektor Tomasz Tomsia i Pani Dyrektor Sylwia Konik po wysłuchaniu słów przyrzeczenia, dokonali aktu pasowania i przyjęli pierwszoklasistów w poczet społeczności uczniowskiej. Po zakończeniu uroczystości uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez rodziców a także przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.
Bohaterów dnia, czyli uczniów klas: I a sportowej, I b integracyjnej, I c integracyjnej, I d ogólnej oraz całą uroczystość przygotowały wychowawczynie i nauczyciele współorganizujący nauczanie w tych klasach: Anna Brzezińska, Monika Benduch i Dorota Kowalczyk, Joanna Kosmala i Małgorzata Osuch, Aneta Sybilska. Za nagłośnienie uroczystości odpowiadali pni Małgorzata Jedynak i pan Andrzej Banyś.

Tekst: A. Brzezińska