29.11.2022r. - Powiatowy Konkurs "Mistrz pięknego czytania"

Inga Ziarko drugą laureatką
Powiatowego Konkursu "Mistrz pięknego czytania"

29 listopada 2022r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom jubileuszowej - X edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Mistrz pięknego czytania".
Cel konkursu to kształtowanie kultury czytelniczej i świadomości językowej, doskonalenie umiejętności pięknego czytania, propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny a także rozwijanie młodych talentów.
Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów Roku Marii Konopnickiej. Skierowany był do uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Zadaniem uczestników było nagranie 4-minutowego filmu, na którym uczeń czyta prozatorski fragment wybranego utworu Marii Konopnickiej. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 128 uczniów z 31 szkół.
Uczennica klasy 8e naszej szkoły - Inga Ziarko - zajęła w tym konkursie drugie miejsce!
Gratulujemy sukcesu!

Małgorzata Kluczewska