14.10.2022r. - Dzień Nauczyciela

Nauczyciele potrafią być jak anioły, podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

Taką sentencją zainaugurowano miejsko - gminne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
14 października do naszej szkoły przybyli przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni dyrektorzy placówek oświatowych i nauczyciele, których przywitał dyrektor ZSPI Nr 1 Tomasz Tomsia. Tradycyjnie w tym dniu zostały wręczone nagrody burmistrza i dyrektora oraz akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.
Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz - Roman Piaśnik - podkreślił istotę pracy pedagogów słowami amerykańskiego historyka i pisarza Henryego Adamsa, mówiąc: Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie. Włodarz miasta podziękował również wszystkim dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół oraz przedszkoli za ich codzienny trud i zaangażowanie w pracę.
Po części oficjalnej zaprezentowano spektakl muzyczno-słowny przygotowany przez nauczycieli oraz uczniów ZSPI Nr 1 w Olkuszu. Widzowie usłyszeli uroczystą Dezyderatę w wykonaniu szkolnego chóru czy też przejmującą interpretację utworu Beaty Kozidrak Co mi Panie dasz?
Było refleksyjnie i poważnie o wciąż istotnych i niezmiennych wartościach w życiu człowieka.
Na zakończenie obchodów w pokazie akrobatyczno-gimnastycznym wystąpili uczniowie SP Nr 2 w Olkuszu trenujący na co dzień w klubie UKS "Korona" Olkusz.