XIV JESIENNY RAJD SZKOLNY

Dnia 22.09.23r., po sześciu przerwy, odbył się XIV Jesienny Rajd Szkolny. Jego założeniem było propagowanie turystyki pieszej, poznawanie walorów przyrodniczych Małopolski oraz integracja społeczności szkolnej. Pod słonecznym niebem Olkusza i okolic, maszerowali wszyscy uczniowie naszej szkoły - blisko 500 osób. Trasa rajdu obejmowała tereny leśne, pobliskie pola i łąki. Na otwartych przestrzeniach można było podziwiać malowniczy krajobraz naszego regionu. Wymarsz spod szkoły odbył się w trzech turach. Uczniowie pokonali ponad 6 km, młodsze klasy nieco mniej. Podczas marszu nie zabrakło okazji do wspólnych rozmów i zabaw. Zgodnie z tradycją, rajd zakończył się poczęstunkiem na placu szkolnym.
Po trudach wędrówki, na wszystkich chętnych czekała solidna porcja pieczonych ziemniaków.
Dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej w Olkuszu za zabezpieczenie na trasie rajdu tak licznej grupy uczniów.
Było to piękne pożegnanie lata i powitanie jesieni.
Organizatorzy rajdu