14.10.23r. - Dzień Edukacji Narodowej

Koncertem wdzięczności, który odbył się w naszej szkole 13 października br., uczniowie Dwójki wyrazili podziękowanie dla swoich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na gali nie zabrakło żartobliwych utworów, które stanowiły muzyczną ilustrację najmilszych momentów ze szkolnego życia. Z przymrużeniem oka wspomniano trudne, ale często zabawne chwile z lekcji szkolnych. Ze śpiewem na ustach przywołano przygody, doznania i doceniono niezapomnianą integrację zespołów klasowych podczas wspólnych wycieczek. Były też utwory ze słowami podziękowania dla nauczycieli za wykonywaną trudną pracę, wiarę w siłę oraz charakter uczniów. Duże wrażenie na wszystkich zrobił pokaz taneczny do wzruszającej piosenki Nic dwa razy przygotowany przez uczniów szkolnego koła teatralnego "Qlturka". A gdy wybrzmiał finałowy utwór Jeszcze w zielone gramy, poprzedzony życzeniami radości serc i nadziei na lepsze jutro, posypała się lawina braw. Po zakończonym koncercie Dyrektor Zespołu Pan Tomasz Tomsia oraz Zastępca Dyrektora Pan Marcin Bujas podziękowali uczniom z klas 4-8 oraz nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie akademii, następnie złożyli najlepsze życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Tradycyjnie też przyznano Nagrody Dyrektora dla nauczycieli, którzy w minionym roku wyróżnili się pracą na rzecz uczniów. Miłym akcentem było również wręczenie na ręce Dyrektorów kwiatów od Rady Rodziców naszej szkoły. Tę wzruszającą uroczystość uwieczniono na wspólnych pamiątkowych zdjęciach z piękną dekoracją w tle ze słowami: "Nie czekaj z wdzięcznością na nic wielkiego. Bądź wdzięczny, a wszystko stanie się wielkie."

Marta Marszałek